Блог

Вистинскиот пешкир за вас

Image of Вистинскиот пешкир за вас

Сите луѓе имаат различни преференци за пешкири. Некои луѓе гравитираат кон ултра мек кадифен пешкир, додека други бараат нешто практично и лесно што се менува со годишните времиња. 

Што е за вас совршен пешкир? Сакате да создадете луксузно спа искуство во вашиот дом? Или пак апсорпцијата и брзото сушење се најважните карактеристики на еден пешкир?

Секој наш пешкир е внимателно дизајниран и создаден за да понуди низа корисни карактеристики. За да ви помогнеме да го изберете вистинскиот пешкир, проверете ги нашите колекции: 

Најбрз за сушење

Олга пешкирите се ултра меки, со поголема тежина, впиваат и брзо се сушат – комбинација што речиси секој ја бара во одличен пешкир. И намерно е направено така. Олга пешкирите се изработени со ексклузивна технологија која ја обезбедува цврстината без да се жртвува мекоста. Специјалните тандемски двојни предива на пешкирот обезбедуваат долготрајна мекост без осипување што може да се случи кај другите предива. Плус, овој пешкир има и сертификат STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

Реакции од нашите клиенти: „Ги сакам овие пешкири! Тие се големи и прават да се чувствувате како да се обвиткани во луксуз.“

Најпопустлив

Кјуби пешкирите може да се најдат во многу реномирани хотели насекаде, како и во многу домови. Тоа е така поради нивната класична, едноставна бордура како шаховска табла во иста боја и се 100% памук. Дизајнот постои повеќе од 20 години. Тие се класика и ние се гордееме за тоа. 

Реакции од нашите клиенти: „Елегантно и едноставно чувство. Тие се меки, впиваат и имаат одлични бои.“

Најмек

За волја на вистината, сите наши пешкири се кандидати за оваа категорија, но кадифените пешкири Портофино се неверојатно меки, со елементи на кадифе и впиваат. Елегантниот дизајн внесува допир на луксуз во секоја бања. Тие се направени од 100% памук и имаат еколошки сертификат STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Плус, иновативниот дизајн со кадифените рабови го намалуваат собирањето и ги одржуваат да изгледаат како нови.

Реакции од нашите клиенти: „Чувствувам дека се како облаци, меки. Ги сакам!“

Со најлесна тежина

Нашите Рио пешкири имаат современ дизајн со пруги, но тие се исто така лесни, брзо се сушат и се направени од 100% турски памук. Турскиот памук е врвен памук со долги влакна што се одгледува исклучиво во Егејскиот регион. Со текот на времето, пешкирите направени од овој вид памук стануваат помеки со секоја употреба. 

Реакции од нашите клиенти: „Одлични! Во влажни услови во текот на летото, ми требаат пешкири за брзо сушење...Овие се со совршена тежина и брзо се сушат.“

Најдостапен

Атина пешкирите се ткаени со екстра долго предиво, што ги прави неверојатно меки и впивачки. Деталите со сребрена подлога нудат класичен, но модерен шмек. Овие пешкири исто така имаат сертификат STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Производите означени како OEKO-TEX® се сертифицирани од трета страна и се целосно ослободени од штетни хемикалии и се безбедни за човечката околина. 

Реакции од нашите клиенти: „Толку меки! Се заљубив во нив откако ги видов во еден убав хотел каде што престојував. Морав да ги фрлам сите мои стари пешкир.“

Најстилски

Нашите модерни Рома пешкири се одликуваат со прекрасни бои и дизајн со баклави при самото ткаење. Изгледаат уникатно и стилски, а боите се вклопуваат во секоја бања. Изработени се од 100% двојно предиво кое дава дополнителна мекост и волумен, со потешка тежина и имаат сертификат STANDARD 100 by OEKO-TEX®. 

Реакции од нашите клиенти: „Ги сакам овие пешкири. Текстурата ја апсорбира водата, брзо се суши и обвива со стил и елеганција.“

Секоја колекција на пешкири е изработена и дизајнирана да испорача уникатно искуство. Се надеваме дека ќе го најдете она што е соодветно за вас. 

Останати вести

Newsletter

Претплати се на нашиот Newsletter!

Внеси ја твојата е-маил адреса и добивај ги најновите информации.